ژیمناستیک چیست؟

برای آموزش ژیمناستیک ، مبتدیان به خواب اضافی نیاز دارند تا استرس بر روی عضلات و استخوان ها کاهش یابد. همچنین به بهبودی برای درد عضلات کمک می کند ، خصوصاً بعد از چند جلسه اول. دوچرخه ورزشی یکی از مفیدترین محصولات کاهش وزن هم در خانه و هم در اتاق تناسب اندام است. علاوه بر این ، در خانه می توانید هنگام تماشای تلویزیون ، با تماشای فیلم ها و برنامه های دلپذیر با سوزاندن کالری ، پدال بزنید. کلاس های موجود در این دستگاه برای افراد در هر سنی و زمینه مناسب است.
از ویژگیهای حرکات زمینی می توان استفاده بهینه و مختلف از حداکثر فضای زمین و سطح پیچیدگی حرکات انجام شده بر روی زمین نام برد. این یک روش گروهی است که در آن ژیمناست ها به صورت زوج (مردان و زنان) ، سه نفره (زنان) و چهارتایی (مردان) اجرا می کنند. دارای عناصری از سوتورها و پرش های آکروباتیک است که در ژیمناستیک هنری دیده می شود و بر روی زمین با ریتم موسیقی اجرا می شود. قدرتمند و زیبا است ، اما در عین حال تصفیه شده و قوی است. هماهنگی ، تعادل و چابکی را بهبود می بخشد و منجر به آگاهی بهتر بدن می شود. اولین مسابقات بین‌المللی بعد از المپیک ۱۸۹۶ در شهر آنتورپ بلزیک برگزار شد.
ژیمناستیک موزون، ایروبیک، آکروباتیک و ترامپولین بخش‌های دیگر این رشته ورزشی را تشکیل می‌دهند. ژیمناستیک یک ورزش المپیکی است و از اولین دوره المپیک تاکنون در برنامه این مسابقات قرار داشته‌است. هم‌اکنون ژیمناستیک المپیکی از ۱۸ رویداد ورزشی جداگانه تشکیل می‌شود که ۱۴ رقابت در ژیمناستیک هنری، ۲ رقابت در ژیمناستیک موزون و ۲ رقابت در ترامپولین است.
این مورد خیلی مشابه به مشاهده عمومی و همگانی از ارزشهای تجلیل هنری است که بعنوان بعضی چیزهای گفته شده در بالا با ارزشهای عملکردی جدی از استفاده معمولی ازموارد نتیجه می شود. بنابر این یک تجلیل از ارزشهای هنری یک خودرو خوش شانس است که فقط مسیر Aتا B را طی نمی کند بلکه ما را از استفاده از ان شاد و خوشحال وآماده میکند و روحیه شاد و شادابی می‌بخشد. جگر منبع خوبی از پروتیین، آهن، فسفر، ویتامین‌های‌ گروه AوB میباشد. اما به دلیل این که غنی از اسیدهای نوکلییک، ترکیبات پورین‌دار و کلسترول است، مصرف ان بیش از هفته‌ای یک‌بار توصیه نمی شود.
صنعتی شدن زمان استراحت و تفریح بیشتری برای شهروندان کشور های توسعه یافته و درحال توسعه فراهم کرده و باعث شده مدت زمان بیشتری برای ورزش صرف کنند. چه به‌عنوان تماشاچی مسابقه‌های‌ هیجان‌انگیز ورزشی و چه به‌عنوان شرکت کننده در آن گونه رقابت‌ها. از زمانی که یونانی‌ها المپیک را بوجود آوردند، ورزش بخشی از فرهنگ این کشور شده‌است. بدن ژیمناستیک کار المپیک در ابتدا هر چهار سال یکبار در المپیا «دهکده کوچکی در پلئوپونس» برگزار می‌شده‌است.
در آموزش طولانی در این فرایند نیز در چربی قسمت و پروتئین است. رشد جسمی و آمادگی فیزیکی انسان به میزان بیشتری با توجه به خصوصیات بدن خود هستند. متاسفانه، محیط زیست برای ترین اثر منفی بخشی از بدن به عنوان یک کل. و کلاس های مهم ورزش، تغذیه، اجتناب از عادات مضر، و قرار گرفتن در معرض روزانه به هوای تازه وجود دارد. ایروبیک و ورزش های‌ قدرتی وقتی با رژیم غذایی کم کالری ترکیب شود، منجر به کاهش وزن خواهد شد.
همه این ویژگی ها باید همراه بهبود یافته برای دستیابی به بهترین نتایج. تمرینات ویژه طراحی شده در برخی موارد اجازه می دهد برای تغییر موقعیت نادرست از کودک. در مراحل مشخص پا برای زنان باردار مورد نیاز ژیمناستیک بوزمان، ژیمناستیک. هنگام انجام ورزش در فصل تابستان و محیط های گرم، باید به سلامت کودکان بیشتر توجه شود و سیستم های تهویه در محیط های بسته وجود داشته باشد. ورزش در همه جوامع برای سلامتی و روحیه مثبت تاکید شده چه خوب است ورزش گروهی یا دسته جمعی باشد زیرا باعث انرژی مثبت و شادی بیشتر در ورزش خواهد شد. اما یادتان باشد، اگر انگیزه ای برای ورزش کردن نداشته باشید و از این کارتان لذت لازم را نبرید، نه وزن کم خواهید کرد و نه سلامت می‌مانید.
آب تنها ماده‌ای است که کمبود یا فقدان ان تهدید جدی برای سلامتی است. بخصوص در فعالیتهای ورزشی فقدان آب و یا کمبود آب سبب خستگی زودرس ورزشکار میشود. باید به این نکته توجه کرد که مصرف زیاد پروتیین باعث ایجاد عوارضی مثل از دست دادن کلسیم، خشکی بدن، ایجاد نقرس، دهیدراتاسیون یا کاهش آب بدن، کنونریس و اختلالات کلیوی می شود. گاهی یک ورزشکار فراتر از حفظ سلامتی در رشته‌ای خاص جهت کسب مقام قهرمانی کوشش مستمر مي نماید که در این شرایط تمامی عوامل در بدن تغییر میکنند. شمار زیادی از رشته‌های‌ ورزشی از قبیل، کشتی، دو، بکس، پرتاب نیزه، پرتاب دیسک، راندن گاری در زمان یونان باستان وجود داشته‌اند. این فعالیت‌ها ارتباط فرهنگ نظامی و توسعه ورزش در یونان باستان را نشان میدهد.
اصولا ژیمناستیک کارها از لیوتارد یا دوبنده استفاده میکنند. لیوتارد لباس یک تکه چسبان است که بالاتنه ورزشکار را می پوشاند و در بیشتر مواقع مدل پاهای فرد را پوشش نمیدهد. لیوتارد ها میتوانند بدون آستین، آتسین کوتاه و یا آستین بلند باشند. اگر این لباس ها را دوست ندارید میتوانید از دوبنده استفاده کنید. معمولا در مسابقات ورزشی از ژیمناستیک کار ها خواسته میشود که حتما لیوتارد یا دوبنده به تن داشته باشند.
یکی دیگر از انواع ژیمناستیک برای فعالیت کردن ژیمناستیک ریتمیک می باشد که یکی از زیبا ترین و پر ریزه کاری ترین سبک های این رشته ورزشی می باشد. چون این نوع از ژیمناستیک یک ترکیب کامل از علوم ورزش و زیبایی شناسی می باشد که توانسته در میان ورزش های المپیکی قرار بگیرد. این نوع ژیمناستیک ترکیبی از تحرک و انعطاف پذیری می باشد و می توان گفت رقصی مدرن می باشد که با حرکات موزون و گویا انجام می شود. ژیمناستیک از تمرینات ورزشی که در یونان باستان انجام می‌شد، تکامل پیدا کرده و در سطح بین‌المللی زیر نظر فدراسیون بین‌المللی ژیمناستیک اداره می‌شود. ژیمناستیک یکی از رشته های ورزشی می باشد که در دسته رشته های آمادگی جسمانی قرار گرفته و همان طور که بیان شد بدن فرد را منعطف، چابک، پر قدرت و متعادل می کند. ژیمناستیک ورزشی است که در دسته بندی رشته های آمادگی جسمانی قرار دارد و در آن حرکات نیازمندِ قدرت، انعطاف بدنی، چابکی، تعادل و هماهنگی اعضای بدن است.
مسابقات این رشته از ژیمناستیک به صورت فردی یا دو نفره برگزار می شود. سایر رشته های ژیمناستیک در بازی های المپیک جای ندارند و شهرت آنها در مقایسه با نوع هنری، ریتمیک و ترامپولین بسیار کمتر است. نادیا کومانچی با کسب ۱۰ امتیاز در مسابقات المپیک مونترال همواره به عنوان یک شا خص در تاریخچه المپیک ژیمناستیک به حساب می‌آید. و رشته‌های مجزا برای مردان و زنان وجود دارد دو ردیف از داوران وظیفه نظار ت و داوری این رشته‌ها را بر عهده دارند. هر داور می‌تواند به فرد شرکت کننده امتیازی تا سطح ۱۰ را بدهد.
در این مطالعه 6 ژیمناست و 6 ورزشکار در ورزشهای غیر ژیمناستیک شرکت داشتند. بر اساس نشانگرهای خاصی از قبیل مرکز فشار و نوسان پوسچرال مشخص شد که ژیمناست ها کنترل وضعیت بهتری نسبت به سایرین دارند. مخچه ، از طرف دیگر ، حرکت بدنی مناسب را هماهنگ می کند. در حالی که قشر پیش پیشانی به شما کمک می کند تا حرکت بدنی را شروع کرده و اقدامات بدنی بهتری را برای جلوگیری از آسیب و خطا آغاز کند. آخرین بررسی در مورد این موضوع ، پویایی سلامت شناختی و عملکرد بدنی را برای پیشرفت کلی تحصیلی بررسی کرد. نتیجه این شد که قسمتهای مختلف مغز مانند هیپوکامپ و قشر پیشانی تا حد زیادی تحت تأثیر عملکرد بدنی قرار دارند.

They posted on the same topic

Trackback URL : https://deletemary76.werite.net/trackback/9236801

This post's comments feed