انقباض غیرارادی واژن

به طور معمول برای هر روش درمانی و پیش از شروع درمان نیاز به مشاوره است. درباره اطلاعات ماهیچه ها اطلاع پیدا کند و این نکته که هر بخش در بدن به چه شکلی کار می کند و چه وظایفی دارد، اطلاعات لازم را کسب کرد. تشخیص این بیماری معمولا توسط متخصص زنان و بعد از معاینه انجام می گیرد. متاسفانه بسیاری از افرادی که به بیماری واژینیسموس دچار هستند، به دلیل مشکلاتی نظیر خجالت به پزشک مراجعه نکرده و بیماری را برای خود شدیدتر و درمان را بی نتیجه تر می کنند. این بیماری در بعضی از زنان به حدی شدید است که حتی امکان معاینه ساده را نیز به پزشک خود نمی دهند. هنگامی که از رابطه جنسی صرف نظر شود، این علائم متوقف می شوند.
این شامل انواع دیگر تزریق، درمان فیزیکی، حساسیت سیستماتیک به استرس نفوذ، هیپنوتراپی و درمان شناختی رفتاری است. Desensitization سیستماتیک از dilators برای افزایش توانایی فرد برای تحمل نفوذ استفاده می کند. این می تواند یا توسط یک پزشک یا توسط بیمار، تحت خط کلام یک پزشک یا درمانگر انجام شود.
چرا که همواره ترس از دخول دردناک با وی هست. در این مطلب قصد داریم تا در مورد این که واژینیسموس چیست صحبت کرده و روش های درمان آن را نیز بیان کنیم. همچنین باید این موضوع را هم در نظر بگیریم که تحمل درد در طول رابطه جنسی در بیماری واژینیسموس، می تواند باعث بروز آسیب های جسمی در کنار آسیب های روحی شدیدی شود که توسط فرد تحمل می شود. گاهی افراد تصور می کنند که همسر آن ها به دلایلی نظیر عدم علاقه و میل به برقراری رابطه با آن ها امتناع می‌کند. در صورتی که بیماری واژینیسموس می تواند درد شدیدی را برای فرد مبتلا به همراه داشته باشد. نشانه های بیماری واژینیسموساگر در ناحیه واژن خود احساس سفتی بیش از حد می کنید، شاید نشانه ابتلا به بیماری واژینیسموس باشد.
زر کلینیک با بهره‌گیری از متخصصان و پزشکان متبحر، به خصوص در زمینه زنان و مشکلات مربوط به زنان، توانسته است بیماران بسیار زیادی را در روند بهبودی شان تا انتها همراهی کند. زر کلینیک این امکان را به بیماران خود می دهد تا با انتخاب این کلینیک، درمان تضمینی را تجربه کنند. از دیگر نشانه‌های بیماری واژینیسموس، خشکی واژن است. خشک بودن واژن و عدم رطوبت آن یکی از عواملی است که می تواند فرد را به بیماری واژینیسموس مبتلا کند. بیماری واژینیسموس از جمله بیماری‌هایی است که فرد علاوه بر دردی که متحمل می شود، از نظر روانی نیز دچار ناراحتی خواهد شد. عوارض واژینیسموسدر بیشتر موارد، بیماری ها هر دو بعد فرد را تحت تاثیر خود قرار می دهند.
سفت شدن در واقع به دلیل انقباض غیرارادی ماهیچه های دربرگیرنده ی واژن است. در این شرایط زن مستقیما هیچ گونه کنترل و اراده ای بر منقبض شدن این ماهیچه ها نداشته و این عمل واکنش غیرارادی واژن است. گاهی حتی زن آگاهی ندارد که این واکنش ماهیچه هاست که سبب سفتی شده یا مانع دخول می گردد. گام نهایی به سوی غلبه بر واژینیسم شامل ورود آلت تناسلی بدون درد یا تنگی است. تمرینات قدم 10 برای آموزش، ایجاد اعتماد و صمیمیت جنسی طراحی شده است و گذار به مقاربت کامل بدون درد را تکمیل میکند. زوج ها در طول این مرحله شروع به همکاری می کنند، زیرا تمرینات با تمرکز احساسی (کنترل لمسی حساس) و آمادگی برای مقاربت بدون درد با استفاده از تکنیک های مراحل قبلی انجام می شوند.
واژینیسموس چیه و توضیح وضعیت شما و روش های درمانی قابل استفاده نیز می تواند تسکین بزرگی برای زنان مبتلا به این مشکل باشد. مهم است که به یاد داشته باشید که هیچ چیز برای شرمنده بودن وجود ندارد. صحبت با شریک زندگی خود در مورد احساسات و ترس از رابطه جنسی ممکن است به شما احساس آرامش بیشتری دهد.
اگر واژینیمسوس باشید، موقع معاینه مشخص میشه. احتمالا عفونت دارید ولی برای تشخیص قطعی باید معاینه تون کنم. اگر لازم باشه به سکس تراپیست هم ارجاع تون میدیم. خوده رابطه باعث میشه هورمون های آرامبخش در بدنتون ترشح بشه.
قبلا تصور می شد که این بیماری، یک بیماری روانی و ذهنی است. اینها تصورات اشتباهی بودند که از طرف جامعه و همسر به خانم ها القا می شدند. اما دلایل جسمی در بروز این بیماری نقش مهمی دارند. زمانی که مرد تلاش می کند، آلت را وارد واژن کند، به خاطر انقباض غیرعادی و شدید عضلات دیواره واژن، مسیر کانال واژن مسدود می شود.

They posted on the same topic

Trackback URL : https://deletemary76.werite.net/trackback/9062355

This post's comments feed